Zestawy klocków dla dzieci z tworzywa sztucznego

Klocki plastikowe dla dzieci można kupić dla dzieci w każdym wieku. W sprzedaży znajduje się wiele ciekawych zestawów. Dzięki temu w ciągu kilku minut można znaleźć coś interesującego dla dziecka, które przykuje jego uwagę.

Cechy klocków dla dzieci

Klocki plastikowe dla dzieci mają wiele zalet w porównaniu z innymi zabawkami. Zestawy z kolorowymi elementami, mogą być proponowane nawet małym dzieciom. Ich jaskrawy kolor natychmiast przyciąga dzieci swoim wyglądem. Regularne zabawy z zestawem konstrukcyjnym, pomagają rozwijać drobne zdolności motoryczne, a także znacznie poprawiają koordynację ruchów dziecka. Poszczególne części, pasują do siebie w bardzo prosty sposób. Nawet małe dziecko może nauczyć się bawić zestawem konstrukcyjnym.

Klocki w kształcie siatki

Zestawy te zawierają duże płaskie elementy w kształcie kwadratów, które przypominają minisiatki. Za ich pomocą dziecko może budować urocze domki lub inne kształty. Elementy są łatwe w układaniu. Dlatego zestawy te są odpowiednie dla dzieci w wieku od 2 lat.

Klocki w kształcie bloków

Tego typu klocki są odpowiednie dla małych dzieci, gdyż występują w postaci kolorowych klocków. Części te mogą być zarówno prostokątne, jak i kwadratowe. Są one połączone przez nałożenie na siebie. W sprzedaży można znaleźć zestawy z figurkami różnej wielkości, a dla dzieci warto wybrać duże elementy. Dla dzieci w wieku 3-4 lat można wybrać zestawy z mniejszymi klockami. Praca z takimi elementami pomaga rozwijać zdolności motoryczne. W niektórych przypadkach zestaw klocków można uzupełnić o małe figurki. Dzięki temu zabawa z zestawem konstrukcyjnym staje się ciekawsza.

klocki plastikowe, ten i wiele innych produktów wysokiej jakości w sklepie internetowym w kształcie kostek

Zabawki w postaci plastikowych kostek można bezpiecznie kupić dziecku w wieku 12-18 miesięcy. Duże elementy ułatwiają dziecku pracę. W ten sposób dziecko uczy się rozróżniać kolory i kształty. Z kolorowych kostek można budować piękne wieże i inne kształty.

Klocki magnetyczne

Niezwykły magnetyczny zestaw konstrukcyjny jest w stanie przyciągnąć uwagę rosnącego dziecka. Zestaw zawiera zwykle płytki magnetyczne pokryte plastikiem oraz metalowe kulki. Używając tych części, dziecko może tworzyć różne kształty. Ich liczba zależy od cech zbioru.