Plastikowe klocki dla dzieci. Kiedy i jakie warto kupić

Klocki plastikowe to typowe zabawki dla dzieci, które zapewniają im prawidłowy rozwój, w tym ukształtowanie doskonałych umiejętności motorycznych, wyobraźni i nauczenie się logicznego myślenia. Warto dowiedzieć się, kiedy nasze dziecko może ich używać i jakie rodzaje klocków sprawdzają się najlepiej.

Dla kogo warto kupować plastikowe klocki do zabawy?

Klocki plastikowe to popularna zabawka, którą mogą się bawić zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, i która może być używana w zależności od typu nawet w okresie niemowlęcym. Nic zdumiewającego, że sklepy z zabawkami zapewniają dużą grupę klocków, znajdziemy w tym między innymi klocki magnetyczne, sensoryczne, przestrzenne i inne mniej standardowe.

Co należy wiedzieć przed zakupem?

Warto pamiętać, że zakupione klocki plastikowe powinny być dostosowane do wieku dziecka. Każda kolekcja różni się nie tylko rozmiarem elementów, sposobem ich ułożenia, techniką łączenia i wieloma innymi aspektami. Warto też kupować tylko te klocki plastikowe, które są wykonane z surowców o określonym pochodzeniu. Nie warto inwestować w zabawki dla dzieci tylko dlatego, że są one tanie, a ich producenci są praktycznie nieznani. Ponadto, na bezpieczeństwo mogą również wpływać certyfikaty i dopuszczenia posiadane przez wybrany zestaw klocków. Przed zakupem należy również zwrócić uwagę na jakość, ponieważ może ona mieć wpływ na trwałość produktów.

Co dzieci zyskują podczas zabawy klockami plastikowymi?

Zanim cokolwiek kupimy, pamiętajmy, że klocki plastikowe to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Dzięki nim dzieci mogą:

– rozwijać swoją motywację, wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie;

– ćwiczyć koncentrację i cierpliwość;

– nauczyć się liczb, kolorów i kształtów;

– budować poprawnie relacje społeczne.

Kiedy kupić plastikowe klocki dla dzieci?

Warto wiedzieć, że zaleca się, aby dzieci nie bawiły się plastikowymi klockami przed ukończeniem pierwszego roku życia. Po tym etapie dzieci mogą bawić się takimi klockami, których rodzaj jest dostosowany do wieku dziecka.